SINAV İLANI SONRASINDA GYS KİTABIMIZDA KAPSAM DIŞI KALAN BÖLÜMLER 04.07.2020

BEKLENEN ADALET BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAV İLANI YAYIMLANDI

 

YAYIMLANAN İLANA GÖRE ADALET BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME YAZI İŞLERİ ve İDARİ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KONU ANLATIMLI SORU BANKASI KİTABIMIZ EN GÜNCEL KAYNAK ÖZELLİĞİNİ KORUMAKTADIR.

 

İLANA GÖRE KİTABIMIZDA SINAV KAPSAMI DAHİLİNDE BULUNMAYAN KONULAR SAYFA NUMARALARI İLE BİRLİKTE AŞAĞIDA GÖSTERİLMİŞTİR.

 

SAYFA 353 - 16 NOLU GENELGE SINAV KONULARI KAPSAMINDA DEĞİLDİR.

 

SAYFA 374 - 79 NOLU GENELGE SINAV KONULARI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. BU GENELGEYE İLİŞKİN SAYFA 405' TE BULUNAN 31. SORU DA KAPSAM DIŞI KALMIŞTIR. 

 

SAYFA 378 - 17/1 SAYILI GENELGE SINAV KONULARI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. BU GENELGEYE İLİŞKİN SAYFA 408 ve 409' DA BULUNAN 40-45 ARASINDAKİ SORULAR KAPSAM DIŞI KALMIŞTIR.

 

İLANDA 5018 SAYILI KAMU MALİ YÖNETİMİ ve KONTROL KANUNU ORTAK KONULAR ARASINA ALINMIŞ ve 1 SORU SORULACAĞI BELİRLENMİŞTİR. İLGİLİ KONU VE SORULARA KİTABIMIZIN 974. SAYFASINDAN İTİBAREN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

2992 SAYILI ADALET BAKANLIĞI TEŞKİLAT YAPISINA İLİŞKİN KANUN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILDIĞINDAN YERİNE CUMHURBAŞKANLIĞI TEŞKİLATI HAKKINDA 1 NOLU CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ GETİRİLMİŞ ANCAK SINAV İLANINDA BU KARARNAMENİN TAMAMINDAN MI YOKSA BELİRLİ MADDELERİNDEN Mİ SORUMLU OLUNDUĞU BELİRTİLMEMİŞTİR. KİTABIMIZIN 8. BÖLÜMÜNDE 1 NOLU KARARNAMENİN YALNIZCA ADALET BAKANLIĞINI İLGİLENDİREN ALTINCI KISMINA YER VERİLMİŞ İSE DE 1 NOLU KARARNAMENİN CUMHURBAŞKANLIĞI TEŞKİLATINI İLGİLENDİREN BÖLÜMLERİNE DE KİTABIMIZIN 3. BÖLÜMÜNDE YER ALAN DEVLET TEŞKİLATI VE İLGİLİ MEVZUAT KONUSUNDA AYRICA YER VERİLMİŞTİR. 

 

SINAV İLANINA YENİ EKLENEN ADALET BAKANLIĞI CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 154/1 SAYILI AİLENİN KORUNMASI VE KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUNUN UYGULANMASI KONULU GENELGESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. 

KİTAP İNCELEME&SİPARİŞ

www.gunceldersyayinlari.com


Whatsapp Sipariş&Destek Hattı

0850 255 00 16